Wyciek z auta – powód do obaw?
18 mar 2019

Wyciek z auta – powód do obaw?

Post by Redaktor

Wyciek spod samochodu nigdy nie należy do przyjemnych odkryć. Szczególnie stresujący może być, gdy po dłuższym postoju odkrywamy pokaźnej wielkości plamę na asfalcie. Jednak, mimo początkowych obaw nie zawsze musi oznaczać on najgorsze – czasem jego przyczyna może być całkiem błaha.

Lokalizacja wycieków samochodowych – dlaczego ważna?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić po stwierdzeniu wycieku, jest zlokalizowanie jego źródła. Możemy zarówno zajrzeć pod samochód i sprawdzić, czy któryś z widocznych elementów nie jest wilgotny. Drugim, uzupełniającym sposobem jest sprawdzenie poziomu poszczególnych płynów – hamulcowego, chłodniczego, oleju i płynu do wspomagania. Jeśli wszystkie są w normie, to prawdopodobnie nie jest to jeszcze zaawansowana usterka. Jakkolwiek by nie było, najmądrzejsze jest udanie się do mechanika samochodowego.

Pierwszą czynnością, którą podejmie mechanik, będzie również lokalizacja wycieków samochodowych – mając do dyspozycji kanał jest to znacznie łatwiejsze do wykonania, może się również okazać, że mamy do czynienia z więcej niż jednym wyciekiem. Zlokalizowanie wycieku nie zawsze musi oznaczać sporych wydatków – dosyć często spotykany jest np wyciek spod pokrywy zaworów, który nie dość, że jest tani i łatwy w usunięciu, to można jeszcze przez jakiś czas go zignorować, jeśli np. nasz budżet nie pozwala na naprawę. Również łatwą w naprawie usterką może być wyciek oleju z „miski” olejowej, ale w tym przypadku nie należy odkładać tego na później. Najgorszymi źródłami wycieków mogą, będzie układ hamulcowy, maglownica, uszczelki w skrzyni biegów, czy półosie, będzie to bowiem zwiastować pokaźne wydatki.

0 Comments

Leave a Comment