Wózki paletowe do pracy w trudnych eksploatacyjnych warunkach
10 lut 2021

Wózki paletowe do pracy w trudnych eksploatacyjnych warunkach

Post by Redaktor

Co powinniśmy wiedzieć o paleciakach?

Konstrukcja prosta paletowych wózków, które są nazywane paleciakami bazuje na samych materiałach wysokiej jakość, których sama trwałość oraz niezawodność się sprawdza również w bardzo specyficznych warunkach. Również ważna jest sama sprawność mechanizmów poszczególnych, które sprawiają, że odpowiedni paletowy wózek będzie nawet działał w temperaturach bardzo skrajnych oraz przy stale wysokiej wilgotności powietrza. Co więcej sprawdzi się także w innych okolicznościach nietypowych.

Unikalne właściwości wózkach paletowych

Na pewno bardzo ważne są elementy, które są odporne na korozję. Konstrukcja wózków paletowych współczesnych bazuje na nierdzewnych elementach, które są wykonane ze stali o wysokiej jakości. W co po niektórych edycjach, na przykład w specjalnych wersjach marki Jungheinrich, to może być dodatkowo stal ocynkowana czy też stal szlachetna. Bardzo charakterystyczną cechą są także materiały nienamarzające w kołach oraz rolkach. Sama funkcjonalność jezdnych mechanizmów jest w zasadzie nieodzowna. Koła sterujące przy dyszli, rolki najazdowe oraz rolki przy widłach są wykonane z tworzyw odpornych na naprawdę skrajne niskie temperatury. Przykładem takowego tworzywa jest chociażby nylon.

Wózki paletowe bardzo łatwo jest utrzymać w czystości. W zależności od branży, w której są używane wózki widłowe czy też paletowe, należy z częstotliwością określoną czyścić czy też myć elementy poszczególne. Dzięki temu doskonale gładkie powierzchnie samej ramy, bez zagłębień zbędnych, a także zabezpieczenia korpusowe pneumatycznego mechanizmu sprawiają, że można docelowo znacznie usprawnić także serwis oraz prace konserwacyjne.

Jeśli nie wiemy na jaki konkretnie wózek paletowy się zdecydować, to powinniśmy przejrzeć sobie ofertę chociażby znajdującą się pod adresem https://e-hak24.pl/magazyn/wozki. Modeli jest naprawdę dużo. Na pewno każdy z nas znajdzie idealny wózek dla swojej firmy.

 

0 Comments

Leave a Comment