Psychologia — czym jest i komu może pomóc?
9 kw. 2021

Psychologia — czym jest i komu może pomóc?

Post by Redaktor

Psychologia — czym jest i komu może pomóc?

 

Psychologia to nauka zajmująca się zachowaniem oraz procesami psychicznymi człowieka. Bada ludzką naturę, dzięki czemu pozwala ona pomagać ludziom, którzy cierpią na zaburzenia psychiczne lub są w trudnej sytuacji życiowej. 

 

Kto zajmuje się psychologią?

 

Jeśli chodzi o psychologię, która pomaga ludziom, wyróżniamy dwa rodzaje specjalistów. Psycholog i psychiatra. Ten pierwszy musi posiadać tytuł magistra w zakresie psychologii. Psychiatra z kolei to osoba, która ukończyła studia medyczne i specjalizację z psychiatrii. Oboje pomagają ludziom w leczeniu zaburzeń psychicznych, ale jedynie psychiatra może leczyć farmakologicznie, a więc między innymi wystawiać leki na receptę. 

 

Kiedy powinniśmy rozważyć wizytę u specjalisty?

 

Kiedy czujemy, że coś jest z nami nie tak. Wizyta u psychologa czy psychiatry nie jest już tematem tabu, którego powinniśmy się wstydzić. Dziś coraz więcej osób decyduje się na rozmowę ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w codziennych problemach. Psycholog to osoba wykształcona w tym, by pomagać ludziom, a więc wizyta u niego powinna dojść do skutku, gdy tylko poczujemy, że jakiś problem nas przerasta lub nie potrafimy sami go rozwiązać. 

 

Jak wybrać dobrego specjalistę?

 

Na szczęście dobrych specjalistów w zakresie psychologii nie brakuje. Zwiększający się popyt na usługi psychologa sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na wybór tego zawodu. Wystarczy wpisać w internecie frazę psycholog Olsztyn, by naszym oczom ukazała się lista specjalistów, do których możemy się zwrócić. 

0 Comments

Leave a Comment