Polerowanie reflektorów
18 Gru 2020

Polerowanie reflektorów

Post by Redaktor

Wiele aut, w wyniku wieloletniego użytkowania traci swoje właściwości. Coraz częściej podczas przeglądu, osoba wykonująca tę usługę zwraca uwagę na stan oświetlenia pojazdu. Po wielu latach zaniedbań dochodzi do zmatowienia reflektorów, co zdecydowanie zaburza percepcję światła przez nadjeżdżające pojazdy.

Poczekaj z wymianą

Powody takiego stanu rzeczy są różne. Głównie chodzi o wpływ warunków atmosferycznych (najbardziej destrukcyjne działanie mają kwaśne deszcze), a także piach czy sól drogowa, które to pojawiają się zimą. Wynika to z materiału używanego do produkcji, który jest wrażliwy na działanie tych czynników. Nowy reflektor to koszt rzędu setek złotych, więc po co przepłacać i zaśmiecać środowisko, jeżeli stary może zostać poddany regeneracji. Nie warto odkładać decyzję o polerowaniu reflektorów na ostatnią chwilę, gdyż stan oświetlenia wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo na drodze. Często taką usługę wykonują punkty wymiany oleju w Krakowie.

Jak nowy

Sam proces można przeprowadzić w warunkach domowych, jednak wymaga specjalistycznych narzędzi i preparatów chemicznych, których zakup nie będzie opłacalny do jednorazowego użytku. Na szczęście z pomocą przychodzą świadczące takie usługi zakłady. Polerowanie reflektorów w Krakowie wykonuje wiele firm, spośród których należy dokonać wyboru tej najlepszej i najtańszej. Warto zdać się na opinie znajomych, czy po prostu sprawdzić za pośrednictwem internetu, jakie oceny wystawiają inni klienci. Koszt takiej usługi zamyka się z reguły w 50 złotych, co jest niewspółmiernie niską kwotą w stosunku do zakupu nawet zamiennika.

0 Comments

Leave a Comment