Kto leczy depresję?
10 Lut 2020

Kto leczy depresję?

Post by Redaktor

Depresja to powszechnie występująca obecnie choroba, z którą boryka się coraz większy odsetek społeczeństwa. Osoby dotknięte tym schorzeniem często zastanawiają się, gdzie udać się po pomoc. Okazuje się, że zależnie od sytuacji chorego pomocny może być zarówno lekarz psychiatra jak i doświadczony psycholog.

Czym jest depresja?

Depresja to wbrew pozorom bardzo poważna i groźna choroba. Źle leczona lub nieleczona wcale często prowadzi do długotrwałych hospitalizacji a nawet do prób samobójczych. Nie należy, więc jej lekceważyć tylko jak najszybciej udać się po fachową pomoc.
Depresja to choroba, która objawia się całą grupą charakterystycznych symptomów. Są to przede wszystkim: obniżony nastrój, smutek, poczucie winy, brak energii, problemy ze snem i apetytem. Osoby cierpiące na depresję stają się płaczliwe, tracą zainteresowanie dotychczasowymi aktywnościami, unikają kontaktów z ludźmi.

Jak leczyć depresję?

Wskazane jest, aby depresja była leczona przez doświadczonego lekarza psychiatrę. Specjalista na wstępie przeprowadzi wywiad z pacjentem i w razie potrzeby zapisze stosowne leki. Zazwyczaj są to środki podwyższające nastrój i niekiedy wspomagająco dodaje się leki uspokajające i nasenne. W leczeniu depresji bardzo pomocny będzie także dobry psycholog GorzówChory udając się do doświadczonego terapeuty ma szansę porozmawiać z kimś, kto doskonale zrozumie jego położenie. Depresja zazwyczaj ma swoje przyczyny takie jak utrata pracy, problemy finansowe czy rozpad związku. Z pomocą psychologa można, więc zastanowić się, co można zmienić alby polepszyć swoje codzienne funkcjonowanie. Terapeuta to także ktoś, kto okazuje wsparcie pacjentowi i udziela pozytywnych wzmocnień.

0 Comments

Leave a Comment