Jaką farbę do betonu na zewnątrz
12 lis 2021

Jaką farbę do betonu na zewnątrz

Post by Redaktor

Trwałym materiałem, którego ciężko zniszczyć jest beton. Przy zbyt dużej eksploatacji i byciu na zewnątrz, może się uszkodzić w dużym stopniu. Jego faktura zostaje ścierana, podnoszą się tumany kurzu, a po pewnym czasie ulega rozczepieniu.

Aby twoim marzeniem było zachowanie prahistorycznego wyglądu, pomaluj go farbą. Powłoka będzie zabezpieczona przed posunięciem się wody lub wilgoci.

 

Po co używać emulsję do betonu?

– Beton jest  permanentny, ale z upływem czasu, może być zdewastowany np. popękany,

– Przestrzeń betonowa, znajdująca się na zewnątrz, jest narażona na zmieniające się temperatury, promieniowanie bądź wilgoć,

– Będzie ona na dłuższy czas posiadała ładny wygląd.

 

Na co patrzeć, przy zakupie lakieru do betonu?

 

Przy wyborze lakieru, warto spojrzeć na jego gatunek. W sklepach można wybrać jeden spośród kilka rodzajów. Są to odpowiednio:

– epoksydowy,

– poliuretanowy,

– akrylowy.

Zastanawiając się, który wybrać, należy zwrócić uwagę na jego odpowiedniość ze względu na przeznaczenie do różnej faktury.

Spójrz też na właściwości dane przez wytwórcę. W ten sposób będziesz wiedział, jaką metodę można zastosować. Do tego celu możesz użyć wałek, pędzel, czy natrysk. Zwróć też uwagę na ekonomiczność, co da Ci możliwość zsumowania jakiej ilości będziesz potrzebować.

 

Jak używać gwasz do betonu?

Znasz już odpowiedz, jaką gwasz użyć. Teraz poznasz sposób jej użycia. Rozpocznij od pozbycia się nieładnych zacieków, osadów. Użyj do tego papieru ściernego bądź rozpuszczalnika. Do umycia możesz posłużyć się myjka ciśnieniową, ale przed procesem malowania, zaczekaj do całkowitego wyschnięcia malowanej powierzchni.

 

 

 

0 Comments

Leave a Comment