Ile witaminy C jest w cytrynie?
8 Sty 2019

Ile witaminy C jest w cytrynie?

Post by Redaktor

Cytryna jest doskonałym źródłem witaminy C. Cytryny spożywać powinno się głównie zimową porą, tak aby dostarczyć sobie jak najwięcej energii oraz niezbędnych witamin. Dzięki temu można bardzo dobrze wzmocnić swój organizm oraz podwyższyć jego odporność. Cytryny pomogą również poradzić sobie ze złym nastrojem. Jest to świetna opcja na zimową chandrę. Posiadają one około 53 mg witaminy C (w 100 g), nieco więcej ma jej pomelo, w czołówce plasują się również takie owoce cytrusowe jak: pomarańcze, grejpfruty, limonki oraz mandarynki. Jak widać wyraźnie regularne spożywanie cytryn jest jak najbardziej wskazane. Dodawać można je np. do różnych napojów, w tym do herbaty. Pomogą zwalczyć przeziębienie i dzięki nim szybciej powróci się do pełnego zdrowia.

Świetne właściwości lecznicze

Witamina C Kraków posiada świetne właściwości lecznicze. To największa zaleta cytryn, które posiadają ją w sporych ilościach. Spożywając cytryny można oprócz tego:

  • wspomóc syntezę czerwonych krwinek,
  • poprawić własną cerę.

Nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się zmienić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Najgorzej do cytryn przyzwyczaić jest dzieci, ponieważ często można natrafić na opinie, kiedy to dzieci narzekają na ich kwaśny smak. Trzeba to jednak przezwyciężyć i namawiać swoje pociechy do jedzenia owoców cytrusowych, co może pozytywnie wpłynąć na ich rozwój i samopoczucie. Zdarzają się sytuacje, że cytryny mogą zawierać więcej niż 53 mg witaminy C w 100 g, te wielkości sięgać mogą nawet do 80 mg. Dużo witaminy C zawartej jest także w skórce od cytryny, dlatego też najlepiej dodawać do herbaty cytrynę ze skórką, wtedy też odnotowuje się zdecydowanie największe korzyści. Tego typu owoce są łatwo przyswajalne dla ludzkiego organizmu, więc nie trzeba się tym zbytnio martwić.

Dokładne oglądanie cytryn przed zakupem

Osoby zamierzające zakupić cytryny powinny je najpierw bardzo dokładnie obejrzeć, ponieważ najmniejsze plamki oraz bruzdy na skórkach mogą świadczyć o tym, że owoc nie będzie zdrowy i nie ma w sobie zbyt dużej ilości witaminy C. Poza tym może to być też oznaka tego, że owoc powoli gnije. Jak widać dokładne sprawdzenie owoców jest sprawą kluczową, nie warto więc ufać sprzedawcom, a zająć się tym samodzielnie. Witamina C ma w sobie wiele przydatnych składników odżywczych, dlatego też włączenie cytryn do swojej diety jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, jeśli chce się być osobą zdrowszą, silniejszą i pełniejszą energii. Wystarczy tylko przekonać się do ich smaku i dodawać je do napojów.

0 Comments

Leave a Comment